Psychoterapia par i małżeństw we Wrocławiu

parallax background
fot. Chloe-Leis na Unplash.

Jeżeli wygasa czy słabnie namiętność jednego czy obojga partnerów, to nie ma większego sensu twierdzenie jakoby przyczyną były negatywne cechy któregokolwiek z nich ("On nie potrafi kochać") czy ich związku ("To nie była prawdziwa miłość"). Równie bezsensowne byłoby obwinianie drzew, że opadły z nich liście, albo twierdzenie, że lata tak naprawdę nie było, skoro po nim nadeszła jesień. Akceptacja tej prawdy mogłaby uchronić wiele par przed goryczą rozczarowań czy rozstań. Optymistyczna metafora cyklicznych pór roku została tu przywołana nie bez przyczyny. Zanikająca w związku namiętność niekoniecznie musi bowiem wybuchnąć na nowo w odniesieniu do innego partnera. Prawdopodobnie jest to możliwe w stosunku do tego samego partnera - na przykład wtedy, gdyby partnerom udało się utrzymać zadowolający poziom intymności, dzięki czemu cały ich związek nie stałby się dla nich odstraszający.

Bogdan Wojciszke Psychologia miłości

Psychoterapia dla par

W każdym związku występują kryzysy. To normalny element relacji, szczególnie tych romantycznych. Mogą one zbliżać lub oddalać od siebie partnerów – w zależności od tego, czy stawią im czoła razem czy zignorują je i zamiotą pod przysłowiowy dywan. Zdarzają się jednak takie momenty, w których para nie radzi sobie z nimi sama. Konflikt interesów, brak komunikacji lub zaufania sprawia, że nie są w stanie samodzielnie przezwyciężyć pewnych trudności. Wówczas z pomocą może przyjść psychoterapia dla par i małżeństw.

Gdy znane metody zawodzą – terapia dla par

Kłótnie i kryzysy są naturalnym elementem każdej relacji. Często nie powodują nawet uszczerbku na zaufaniu ani na uczuciach partnerów. Wiele par ma własne, niezawodne sposoby na radzenie sobie z problemami, niewymagające angażowania osób trzecich. Zdarzają się jednak sytuację, gdy i one zawodzą. Nie oznacza to jednak, że należy zakończyć związek, zarówno nieformalny, jak i małżeński, lub zignorować sprawę i żyć w niepewności. Warto w takim przypadku pomyśleć o skorzystaniu z profesjonalnej pomocy, takiej jak terapia dla par i małżeństw. Dzięki niej możecie zyskać nowe, świeże spojrzenie na swoją relację i nauczyć się nowych metod rozwiązywania konfliktów oraz zdrowej komunikacji.

Terapia dla małżeństw i par, czyli pomoc dla każdego

Problemy w relacji mogą pojawić się w każdym momencie. Wszystkie pary, bez względu na staż, mogą borykać się z różnymi kryzysami. Terapia dla małżeństw może okazać się słusznym wyborem, jeśli czujesz, że między tobą a partnerem lub partnerką stoją problemy nie do przezwyciężenia, niezależnie od tego, jak długo jesteście razem. Profesjonalny terapeuta pomoże wam odkryć przyczyny, rozpracować problemy, a być może nawet nauczy was zdrowszej, efektywniejszej komunikacji.

Sesje terapeutyczne mogą także pomóc wam lepiej się poznać. Psychoterapia małżeńska to także częsty krok, gdy partnerzy zastanawiają się nad separacją lub rozwodem. Może ona także mieć zbawienny wpływ na pary, które myślą o rozstaniu.

Kiedy zgłosić się na psychoterapię dla par?

Istnieją przesłanki wskazujące, kiedy udanie się po pomoc do specjalisty może być dobrym pomysłem. Psychoterapia małżeństw i par zalecana jest, gdy występuje: niezadowolenie z relacji i chęć jej poprawy, kłótnie oraz problemy z prawidłową komunikacją, brak satysfakcji z życia seksualnego i problemy z intymnością, a także niewierność małżeńska, ale nie tylko, czy trudności we wspólnym wychowywaniu dzieci. Partnerzy mogą także zdecydować się na terapię w wielu innych przypadkach, zwłaszcza jeśli czują, że może im ona pomóc.

Profesjonalne wsparcie dla dwojga – psychoterapia par we Wrocławiu

Znalezienie odpowiedniego specjalisty, który pomoże wam rozwiązać problemy i przezwyciężyć kryzys w związku może być wyzwaniem. Warto wybrać gabinet, w którym doświadczona osoba, posiadająca odpowiednią wiedzę naprowadzi was w trakcie terapii na odpowiednią drogę. Psychoterapia par we Wrocławiu to jedna z oferowanych przez Niebieską Rzekę usług. Nasi wykwalifikowani psychoterapeuci pomogą zarówno w kryzysie małżeńskim, jak i związkowym, oraz w przywróceniu waszej relacji równowagi.

Czas trwania sesji psychoterapii dla par i cena

Sesja psychoterapeutyczna - Antoni Brański | 50 min. | 300zł
Sesja psychoterapeutyczna - Jurij Romaniuk | 50 min. | 180zł

Na życzenie klienta: stacjonarnie lub online