Psychoterapia indywidualna we Wrocławiu

parallax background
fot. Filipa Mroza na Unsplash.

W wyniku psychoterapii pacjent nie staje się lepszym człowiekiem, nie staje się doskonalszy czy szlachetniejszy w swoich potrzebach i pragnieniach, nie otrzymuje nowej osobowości, nie nabywa umiejętności zabezpieczających go przed kłopotami życiowymi. W wyniku psychoterapii pacjent staje się bardziej świadomy tego, jaki jest i tego, co przeżywa. Staje się bardziej świadomym własnych pragnień i własnych zobowiązań, własnych możliwości i ograniczeń. Staje się bardziej świadomy tego, jaki jest świat, w którym żyje, jacy są ludzie, ci najbliżsi i ci, z którymi musi współdziałać w realizacji swoich celów życiowych; jest bardziej świadomy ich reakcji i wpływu na siebie. Zdolność do bycia świadomym daje mu nowe możliwości kierowania własnym zachowaniem, zgodnie z zamierzonymi celami i zgodnie z dostępnymi możliwościami. Stwarza mu możliwości osiągania tego, co dotychczas wydawało mu się niemożliwe do osiągnięcia. Odzyskuje nadzieję na powrót do realności swojego istnienia, niosącego sukcesy i porażki, radości i cierpienie.

Jan Czesław Czabała, Czynniki leczące w psychoterapii

Umiejętne wpływanie na własne emocje, konstruktywny sposób przeżywania siebie i innych osób oraz rozumienia i reagowania na różnorodne sytuacje jest niezwykle ważny. Odpowiednio dobrana metoda terapii poszerza zdolności adaptacyjne i czyni pacjentów bardziej świadomymi swoich zachowań. Wynikiem psychoterapii jest większa odporność na stres i wzrost równowagi psychicznej. To skuteczny sposób leczenia, pod warunkiem istotnego zaangażowania się w ten proces od strony klienta.

W naszych gabinetach, w zależności od indywidualnych potrzeb klienta, stosowane są techniki:
- psychodynamiczne
- poznawczo - behawioralne
- systemowe
- oparte na pracy z ciałem
Stosowanie technik mieszanych, integracji róznych nurtów psychologicznych cechuje duża skuteczność.

Psychoterapia indywidualna - stacjonarnie i online

Wiele problemów jesteśmy w stanie rozwiązać sami lub z pomocą bliskich, rodziny czy drugiej połówki. Czasami jednak w życiu pojawiają się trudności, których nie da się przezwyciężyć samodzielnie, bez profesjonalnego wsparcia. W momencie, gdy nie radzisz sobie ze swoimi emocjami, przeszłością lub traumami i przejmują one kontrolę nad twoim życiem – psychoterapia indywidualna może być najlepszych rozwiązaniem. Z odpowiednią pomocą psychologiczną i terapeutyczną możesz opuścić wiele ciemnych miejsc i powrócić na jasną ścieżkę. Zapraszamy do naszych gabinetów stacjonarnie jak i na psychoterapię online.

Nie tylko dla osób w kryzysie – profesjonalna pomoc psychologiczna we Wrocławiu

W gabinetach terapeutycznych Niebieska Rzeka o rzetelny i profesjonalny przebieg terapii dba cały nasz zespół interdyscyplinarny złożony z psychiatry, psychoterapeutów i pozostałych specjalistów. Proces interwizyjny i wewnętrzne konsultacje specjalistów dają Państwu pewność otrzymania troskliwej i skutecznej pomocy ukierunkowanej na to co najważniejsze – poprawę jakości życia naszych klientów i ich lepszego funkcjonowania.

Ze względu na różną wytrzymałość psychiczną każdy reaguje inaczej na przeciwności losu. Jedni radzą sobie z nimi lepiej, inni gorzej. Wiele osób woli zmagać się z trudnościami samotnie. Prośba o pomoc czy wsparcie wydaje im się trudniejsza niż samodzielna walka ze swoimi problemami. Często sądzą też, że terapia, indywidualna czy grupowa, a nawet konsultacja psychologiczna to ostateczność. Nie jest to prawda.

Wsparcie terapeutyczne jest czymś, co pomóc może każdemu – nie tylko osobom w kryzysie. Niezależnie od tego, jak radzisz sobie na co dzień ze swoimi problemami – czy nadal na pozór normalnie funkcjonujesz w pracy, szkole czy domu, wydajesz się szczęśliwy czy przygnębiony, obecny lub nieobecny – odpowiednia pomoc psychologiczna może zmienić Twoje życie na lepsze.

Dlaczego warto wybrać terapię indywidualną?

Odpowiednią, profesjonalną pomoc możesz uzyskać na wiele sposobów. Wśród nich dostępne są konsultacje psychologiczne, które sprawdzają się w przypadku doraźnych problemów, a także grupy wsparcia, skupiające się na pomaganiu osobom z konkretnymi problemami, na przykład uzależnieniem, ale nie tylko. Często lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób zamkniętych w sobie może być terapia indywidualna. W czasie jej trwania możesz w bezpiecznej i spokojnej atmosferze nawiązać więź z terapeutą opartą na zaufaniu oraz szczerości. Wówczas zdecydowanie łatwiej będzie ci przyjąć pomoc i w pełni skorzystać ze wsparcia terapeutycznego.

Wsparcie terapeutyczne we Wrocławiu – kluczowy element dla rozwoju

Człowiek, który się nie uczy, przestaje się rozwijać – zwłaszcza gdy mowa o wiedzy życiowej. Można poszerzać ją metodą prób i błędów – można też skorzystać z pomocy, szczególnie psychologicznej, innych, bardziej doświadczonych osób. Jeśli pragniesz nie tylko przezwyciężyć trudności i rozprawić się z traumami oraz schematami z przeszłości, ale także wciąż rozwijać się, poznawać siebie oraz poszerzać swoje zdolności adaptacyjne, możesz zdecydować się na wsparcie terapeutyczne we Wrocławiu. Profesjonalny psychoterapeuta podczas terapii indywidualnej poprowadzi cię i pokaże drzemiący w tobie potencjał oraz twoją wewnętrzną siłę.

Niezależnie od nurtu, w jakim przeprowadzana jest psychoterapia – psychodynamicznego, poznawczo-behawioralnego, systemowego czy opartego na pracy z ruchem – możesz dowiedzieć się o sobie więcej. Szczególnie dużą skutecznością cechuje się stosowanie w terapii mieszanych metod – może pomóc to nie tylko w rozwiązywaniu problemów i poprawie stanu psychicznego, ale także w rozwoju.


Sesja psychoterapeutyczna - Antoni Brański | 50 min. | 300zł
Sesja psychoterapeutyczna - Jurij Romaniuk | 50 min. | 180zł

Na życzenie klienta: stacjonarnie lub online